شنبه 4 خرداد 1398 - 19 رمضان 1440
آخرین بروزرسانی : چهارشنبه هیجدهم ارديبهشت 1398 ساعت 08:55
صفحه اصلی نقشه سایت تماس با ماورود به سایت
 
مهمان : 0
اعضا عضو سایت : 174
اعضا آنلاین : 0
امروز : 21
ديروز : 108
ماه : 4363
سال جاری : 95732
 
تاریخ : شنبه 3 شهريور 1397     |     کد : 176

در دیدار مدیران هلال احمر و اداره كل انتقال خون آذربایجانشرقی عنوان شد ؛ افزایش سطح همکاری های فی مابین / لزوم فرهنگ سازی اهدا خون در میان جوانان و آموزش نیروها

مدیر کل انتقال خون استان آذربایجان شرقی با حضور در جمعیت هلال احمر با مدیر عامل هلال احمر استان دیدار و پیرامون افزایش همکاری های متقابل به بحث و گفتگو پرداختند

به گزارش روابط عمومی انتقال خون آذربایجان شرقی، به دنبال انعقاد تفاهم نامه همکاری بین جمعیت هلال احمر با سازمان انتقال خون کشور،مدیر کل انتقال خون استان صبح امروز سه شنبه 30 مرداد 1397 با حضور در جمعیت هلال احمر استان با مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان دیدار و بر افزایش همکاری های فی مابین تاکید کرد.
دکتر مثمر در این دیدار با تجلیل از همکاری های گسترده جمعیت هلال احمر در سطح استان در امر خونگیری گفت : جمعیت هلال احمر استان نقش مهمی در امر اخذ خون در شهرستانهای تابعه داشته  که جا دارد در همین جا از زحمات  همکاران این جمعیت تشکر و قدردانی بعمل آید.
وی با اشاره به رسالت بسیار مهم اداره کل انتقال خون استان در امر تامین نیاز خونی  ادامه داد :با توجه به اینکه علاوه بر هم استانی های عزیز از استانهای همجوار هم بیماران جهت مداوا به بیمارستانهای تبریز مراجعه می کنند،اداره کل انتقال خون استان،سالانه بالغ بر 300 هزارواحدخون وفراورده خونی به 41 بیمارستان استان توزیع مي كند که تامین  این رقم واحد خونی نیازمند همکاری و مساعدت نهادها ودستگاههای دولتی وغیر دولتی می باشد .
دکتر مثمر به لزوم فرهنگ سازی اهدای خون در میان اقشار جوان و بانوان اشاره کرد و افزود : علیرغم اینکه  نزدیک به 50درصد مصرف کنندگان خون افراد مسن هستند و از طرفی جمعیت اهداکننده استان بسمت میانسالی می رود ، لازم است فرهنگ سازی اهدای خون در بین جوانان صورت پذیرد .
مدیر كل انتقال خون استان تصریح کرد : با توجه به اینکه جمعیت هلال احمر با  جوانان در ارتباط است می تواند کمک شایانی در امر فرهنگ سازی اهدای خون در میان جوانان و بانوان بکند .
سعید کنعانی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در این دیدار با اشاره به اصول و اهداف هلال احمر گفت : یکی از اصول جمعیت هلال احمر تسکین آلام بشری است که می توان گفت ؛  اقدامات  سازمان انتقال خون در جهت تامین نیاز خونی بیماران در راستا و همسو با این وظیفه انسانی جمعیت هلال احمر می باشد.
وی خاطر نشان کرد :  اداره کل انتقال خون و جمعیت هلال احمردر حقیقت  از یک خانواده بوده و  ما نیز  برای هرگونه همکاری جهت تامین نیاز خونی بیماران استان اعلام آمادگی می نماییم و در این خصوص می توانیم نسبت به تبیین اهداف سازمان انتقال خون در میان جوانان و داوطلبان و امدادگران و نجاتگران با تربیت مربیان آموزش دیده اقدام کنیم .


نوشته شده در   شنبه 3 شهريور 1397  ساعت  13:06   توسط   کاربر روایط عمومی    تعداد بازدید  49
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :